Cykl wykładów genealogicznych w Ursynotece

Kolejny wykład nosi tytuł „Współczesne akta własnościowe jako źródła genealogiczne” i odbędzie się dnia 4 czerwca. Wykłady odbywają się przez cały rok (poza lipcem i sierpniem) w pierwsze wtorki miesiąca w Warszawie w Ursynotece przy ul. Barwnej 8 („Czerwoniak”) w godz. 18.30-19.30. Po wykładzie przewidywana jest dyskusja.

Nowy cykl wykładów w pierwszym półroczu 2019 roku będzie dotyczył akt o charakterze własnościowym w badaniach genealogicznych od średniowiecza do dziś: od dokumentów pergaminowych przez księgi ziemskie i grodzkie, Metrykę Mazowiecką i Metrykę Koronną, rejestry poborowe i archiwa dworskie, księgi hipoteczne i akta notarialne, akta uwłaszczeniowe chłopów, kataster gruntowy, księgi wieczyste i rejestr gruntów.

Przykładem omawianym na wszystkich tych wykładach będą dzieje od średniowiecza do dziś jednej nieruchomości, aktualnie położonej w Warszawie przy ul. Barwnej 8, czyli miejsca, w którym odbywają się wykłady. W ten sposób problematyka genealogiczna będzie się łączyła z historią Ursynowa.

Mam nadzieję, że owocem tych wykładów będzie praktyczny poradnik genealogiczny dotyczący badania dziejów nieruchomości i ich właścicieli z dużym przyczynkiem do historii Imielina i okolic.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *