Nowe warsztaty w Liwie, Dębem i Sokołowie

Po wakacjach rozpoczynają się nowe cykle warsztatów genealogicznych:

w Liwie na zamku: 16 września (niedziela) w godz. 15.00-16.00,

w Dębem Wielkim przy ul. Strażackiej 1:

7 października (niedziela) w godz. 16.00-18.00,

w Sokołowie Podlaskim przy ul. Wolności 27:

28 października (niedziela) w godz. 12.00-13.00.

Serdecznie zapraszam!

 

Cykl wykładów genealogicznych w Ursynotece

Dziewiąty i dziesiąty wykład będzie poświęcony staropolskim genealogiom chłopskim i źródłom do nich i odbędzie się dnia 6 listopada i 4 grudnia. Problematyka omawiana na wykładach będzie dotyczyła rejestracji metrykalnej, akt dóbr prywatnych, królewskich i kościelnych, ksiąg wiejskich, rejestrów poborowych, inwentarzy i lustracji dóbr oraz sądownictwa na wsi (księgi Sądu Referendarskiego). Wykłady odbywają się przez cały rok (poza lipcem i sierpniem) w pierwsze wtorki miesiąca (w styczniu, kwietniu i maju w drugie ) w Warszawie w Ursynotece przy ul. Barwnej 8 („Czerwoniak”) w godz. 18.30-19.30. Po wykładzie przewidywana jest dyskusja. Czytaj dalej Cykl wykładów genealogicznych w Ursynotece

Warsztaty genealogiczne dla początkujących w Ursynotece

Kolejne warsztaty w dniu 20 listopada. Warsztaty odbywają się przez cały rok (poza lipcem i sierpniem) w trzecie wtorki miesiąca (w styczniu, kwietniu i maju w czwarte) w Warszawie w Ursynotece przy ul. Barwnej 8 (w „Czerwoniaku”) w godz. 17.30-19.30. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod tel. 22 649 07 25. Czytaj dalej Warsztaty genealogiczne dla początkujących w Ursynotece

Warsztaty genealogiczne on-line (webinaria)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach w Ursynotece planowane są zajęcia prowadzone on-line (webinaria) oraz w dalszej kolejności kursy on-line (podcasty).

Zapisy na drugi webinar w dniu 14 listopada (środa) w godz. 21.00-22.00
rozpoczną się dwa dni wcześniej, dnia 12 listopada (poniedziałek) o godz. 21.00.
Osoby zainteresowane proszę o przesłanie po rozpoczęciu zapisów e-maila z dowolnego konta z nazwą „warsztaty genealogiczne” na adres a.nowik”ad”op.pl. Liczba miejsc jest ograniczona do 20, decydować bedzie kolejność zgłoszeń. W przypadku przyjęcia na webinar będę rozsyłał potwierdzenia.

Przy zgłoszeniu można wpisać jedno pytanie, na które będę sie starał odpowiedzieć na webinarze. Podczas webinaru będzie również możliwość komunikowania się na czacie. Proszę nie przesyłać żadnych danych osobowych. Udział w webinarze jest bezpłatny.